2017-09-18

Agnieszka Tyszka urodziła się w 1968 r. w Toruniu. Jest absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jako autorka powieści, bajek, opowiadań, scenariuszy teatralnych i słuchowisk radiowych, bawi swoich czytelników. Jej książki adresowane są głównie do dzieci i młodzieży, lecz wzbudzają również zainteresowanie wśród dorosłych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Róże w garażu". Jej pasją jest również ogród, który, jak sama pisze „dodaje jej energii”. Ma trzy córki Asię, Julę i Melę, które są inspiracją dla bohaterek jej książek.

Spotkanie tarnogrodzkiej młodzieży z Agnieszką Tyszką które odbyło się 18.09.2017r. w bibliotece, było okazją do poznania bogatej twórczości autorki. Jej osobowość pozwoliła szybko nawiązać kontakt ze słuchaczami dzięki czemu mogli oni aktywnie uczestniczyć w spotkaniu, zadając szereg pytań oraz opowiadając o swoich doświadczeniach z książkami autorki. Wśród pytań do Pani Agnieszki znalazły się takie, które dotyczyły dalszych lasów bohaterów książek, inspiracji do ich wyboru, ale były również osoby zainteresowane pracą autorki, traktowaną jako hobby ale i źródło utrzymania. Wielu uczestników zdecydowało się zakupić wybraną książkę, by po spotkaniu otrzymać autograf z dedykacją.

Spotkanie zostało zorganizowane i sfinansowane w ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki ogłoszonego przez Instytut Książki pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką