2023-11-28

28 listopada 2023 r. w Bibliotece Miejskiej w Tarnogrodzie odbył się koncert znanych wokalistów: Łukasza Jemioły i Mai Bielak oraz wernisaż prac Malgorzaty Figiel i Magdaleny Futomy.

Łukasz Jemioła – wokalista,  songster, specjalizuje się w piosenkach retro oraz nurcie americana, jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking. Wielokrotnie koncertował z Włodkiem Pawlikiem (laureatem Nagrody Grammy) oraz współtworzył projekty: „Wieczorem” z muzyką do poezji Józefa Czechowicza czy „Mów spokojniej” – z poezją Adama Zagajewskiego. Łukasz Jemioła Koncertował również z: Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Maciejem Zakościelnym, zespołem Anawa Marka Grechuty. Na swoim koncie ma liczne realizacje telewizyjne dla TVN, POLSAT, TVP takie jak: Sopot Top Hits  Festiwal, X-Factor, Mrągowo i inne. Jest również laureatem nagrody Teatru Polskiego Radia w kategorii: muzyka, otrzymał I nagrodę na Grechuta Festiwal w 2014 r. Nagrodę Główną na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, I nagrodę Festiwalu Piosenki Filmowej, dwukrotnie otrzymał Grand Prix na Festiwalu OSPA. Na swoim koncie ma płytę z autorską muzyką pod tytułem "Jemioła", płytę live z koncertów "Wieczorem" oraz "Mów spokojniej", czy płytę współtworzoną  z Wojciechem Malajkatem "Tańcobajki. Kot w butach". Koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą.

Maja Bielak – pochodzi z Łukowej, ma 13 lat i sporo sukcesów na swoim koncie. Jednym z ważniejszych był udział w The Voice Kids. Maja wyśpiewała Srebrnego Słowika na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Otrzymała nominację na Międzynarodowe Spotkania Mistrzów Muzyki. Jest finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, Festiwalu Kultury Ludowej JAWOR orz Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Wygraj sukces”. W 2022 r.  ukazał się teledysk Mai zrealizowany przez Polskie Radio Lublin, gdzie zaśpiewała ludową pieśń z okolic Biłgoraja. Uwielbia konie, a śpiewanie sprawia jej ogromną radość.

Małgorzata Figiel – urodziła się w Tarnogrodzie i tutaj mieszka wraz z mężem  i dziećmi: Tosią i Leonem. Jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS  w Lublinie, kierunek: Wychowanie Artystyczne w Zakresie Sztuk Plastycznych . Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej w Woli Różanieckiej. Każdą wolną chwilę spędza z pędzlem w ręku. Jak sama mówi: malowanie obrazu pochłania ją jak dobra książka z ta różnicą, że to ona decyduje jakie zakończenie na jej dzieło.

Magdalena Futoma – absolwentka Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Z zawodu nauczycielka a jej pasją jest malowanie. Swoje prace tworzy techniką akwarela. Inspiruje się naturą, szczególnie pokochała Roztocze. Najbardziej lubi malować pejzaże, kwiaty, drzewa, krzewy o różnych porach roku. Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej w Woli Różanieckiej.

Spotkanie zrealizowano w ramach Projektu Partnerstwo dla książki -  pt. "Z muzyką wśród książek i obrazów".

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego".

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

• "Z MUZYKĄ WŚRÓD KSIĄŻEK I OBRAZÓW"